FORMÜLÜ :

25 ml İzotonik Steril, Serum Fizyolojik Sprey. Serum fizyolojik saf su q.s. 25ml Koruyucu madde içermez.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER: Burun mukozası, solunan havanın temizlenmesinden ve nemlendirilmesinden sorumludur. Burun mukozasının temel işlevi hava yoluyla gelen mikroorganizmaların ve alerjenlerin oluşturacağı reaksiyonları önlemek, burnu nemlendirmek ve ısısını sağlamaktır, Ancak dış uyaranların oluşturduğu reaksiyon sonrası burun mukoza salgısı yoğunlaşır, ödem oluşur ve burunda tıkanık meydana gelir.

SEPTOMER sprey, burun deliklerine püskürtme şeklinde uygulanır. Burun mukoza sıvısının vizkositesini azaltır. Post nazal akıntıya sebep olmaksızın burun tıkanıklığını azaltır, burnun nemlendirilmesini ve ısısını sağlar.

KULLANIM YERİ: Çeşitli sinüs ve burun problemlerinde burun tıkanıklığında, burun boşluğunu yıkamada, burun boşluklarının korunmasına katkı sağlama amaçlı kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE POZOLOJİ : Günde 2 veya 3 kez kullanılır. Her burun deliğine 1 veya 2 sprey uygulanır. Bütün vücutta kullanılabilir. – Oda sıcaklığında saklayınız.

UYARILAR / ÖNLEMLER: Eğer kullanmakta olduğunuz bir ilaç varsa kullanmadan önce doktor ve eczacınıza danışınız. Doktorunuzun uygun gördüğü şartlarda kullanınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza bilgi veriniz. Sadece eczanelerde satılır.